120
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 9: | Line 9: | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Kinosaal, 004 | | style="border-style: solid; border-width: 1px"| Kinosaal, 004 | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Allgemeines zum Thema Animation | | style="border-style: solid; border-width: 1px"| Allgemeines zum Thema Animation | ||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 16.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Stop Motion Studio, K01 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Puppenbau | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 17.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Stop Motion Studio, K01 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Animation | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 19.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Winuxpool, 102 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Anime Studio | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 20.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Zeichenraum, 104 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Animieren mit Linetester, Legetrick/Zeichentrick | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 22.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| - | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| selbstständiges Arbeiten | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 29.10.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Zeichenraum, 104 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Praktische Übungen zur Animation | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| 05.11.12 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Zeichenraum, 104 | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px"| Referate, Charakterdesign | |||
|} | |} | ||
edits